Grozljivo poniževanje državljanov: olimpijski ...

Zaključek šova MasterChef: 'Naj zmaga najboljši!'

Matjaž Kek je po uvrstitvi v osmino finala poslal...

0 02.05.2023 21:57:32

Barcelona v drugem polčasu strla odpor Osasune

barcelona-osasuna
Nogometaši Barcelone so naredili nov korak proti 27. naslovu španskega prvaka, svojemu prvemu po sezoni 2018/19. V 33. krogu so šele v končnici strli odpor Osasune in slavili z 1:0.

Katalonska zasedba kljub izraziti prevladi v vseh segmentih igre in igralcu več na igrišču od 27. minute, ko je bil izključen Jorge Herrando, ni dosegla gola. Izbranci Xavija Hernandeza so šele v izdihljajih tekme unovčili svojo premoč in osvojili načrtovane točke, edini zadetek na tekmi je v 85. minuti dosegel 34-letni bočni igralec Jordi Alba po podaji Nizozemca Frenkieja de Jonga.

Barcelona so bo na zadnjih petih tekmah v gosteh pomerila z Espanyolom, Valladolidom in Celto Vigo, doma pa z Real Sociedadom in Malorco.

Almeria je premagala Elche z 2:1. Za andaluzijsko zasedbo sta zadela Brazilec Leo Baptistao (22.) in Adrian Embarba (52.), za gostujočo pa Argentinec Ezequiel Ponce v prvi minuti sodnikovega podaljška.

V sredo so na sporedu tekme Valencia - Villarreal, Atletico Madrid - Cadiz in Getafe - Celta Vigo, v četrtek pa Girona - Mallorca, Sevilla - Espanyol, Athletic Bilbao - Betis in Rayo Vallecano - Valladolid.