Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Poraz NKBM: z diletantsko tožbo hotela ...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 22.01.2023 20:48:59

Festival golov v Dortmundu!

Nogometaši v nemški ligi so dokončali tekme 16. kroga, prvega po dvomesečni prekinitvi zaradi svetovnega prvenstva.

Bayern in Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla sta se v petek razšla brez zmagovalca, Kampl tokrat ni dobil priložnosti za igro. Bayern je tako ohranil prvo mesto na lestvici, pred najbližjimi zasledovalci ima pet točk naskoka.

V soboto so pravi šok doživeli nogometaši Freiburga, ki so zimski premor preživeli na drugem mestu, a so tokrat kar z 0:6 izgubili z Wolfsburgom. To je izkoristil Eintracht, po zmagi nad Schalkejem s 3:0 se je po točkah izenačil s Freiburgom in ga prehitel, tako da je zdaj drugi. Enako število točk pa ima tudi Union Berlin. Moštvo iz prestolnice je v soboto premagalo Hoffenheim s 3:1 in se povzpelo na tretje mesto, danes pa so Berlinčani razkrili še doslej najdražjo okrepitev v zgodovini kluba, hrvaškega reprezentančnega branilca Josipa Juranovića.

V nedeljo sta bili na sporedu še dve tekmi. V festivalu golov v Dortmundu je bilo razburljivo povsem do konca. Potem ko so gostje iz Augsburga ob koncu prvega polčasa izničili prednost domačih in poskrbeli za 2:2 - trije zadetki na obeh straneh so padli v le petih minutah -, so imeli nogometaši podoben strelski preblisk še v drugem delu. Najprej je Jamie Bynoe-Gittens Porurce popeljal v vodstvo v 75. minuti, izenačil je David Čolina le dve minuti zatem, že v 78. pa je za veselje domačih poskrbel Giovanni Reyna.

V večernem obračunu pa je Bayer Leverkusen zmagal v Mönchengladbachu. Gostje so vodili že s 3:0 (Nadiem Amiri, Amine Adli, Mitchel Bakker), a so na koncu trepetali za zmago. Lars Stindl je najprej ublažil zaostanek, potem pa v sodnikovem dodatku zadel še drugič, a je domačim zmanjkalo časa za še en gol. Za Gladbach je že branil Švicar Jonas Omlin, ki so ga v klub pripeljali kot zamenjavo za rojaka Yanna Sommerja, slednji je po novem član Bayerna in je v petek tudi že igral prvo tekmo za novo ekipo.