Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Barron Trump - Za to je zaslužna slovenska kri!

irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 22.01.2023 20:27:38

Razburljiv derbi Arsenala in Uniteda! Padlo pet zadetkov, pri Cityju napeto čakali razplet!

Derbi 21. kroga angleške nogometne lige med Arsenalom in Manchester Unitedom se je v Londonu končal z zmago domačih s 3:2.

Dolgo časa je kazalo, da se bosta tekmeca razšla z remijem, a je domačim, ki so tako storili še en velik korak proti naslovu prvaka, zmago v zadnji minuti rednega dela s svojim drugim golom na tekmi zagotovil Eddie Nketiah.

Arsenal je tako ob tekmi manj zadržal pet točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem Cityjem, United pa se je bržkone poslovil od realnih upanj, da bi lahko osvojil naslov prvaka, saj zdaj za Londončani s tekmo več na četrtem mestu zaostaja že 11 točk.

Gosti so povedli v 17. minuti, ko je v polno zadel Marcos Rashford, domači so z goloma Eddieja Nketiaha v 24. in Bukaya Sake v 53. prišli do preobrata, v 59. minuti je izenačil Lisandro Martinez, Nketiah pa je v zadnji, 90. minuti poskrbel za delirij med domačimi navijači.

Še pred derbijem je svojo nalogo zanesljivo opravil Manchester City. Varovanci Pepa Guardiole so s 3:0 doma premagali Wolverhampton, vse tri gole je dosegel norveški zvezdnik Erling Haaland, ki je po 19 odigranih prvenstvenih tekmah že pri 25 golih.

Prvega je tokrat dosegel z glavo (40. minuta), drugega z bele pike (50.), tretjega pa po napaki vratarja gostov Joseja Saja in nesebični podaji Riyada Mahreza (54.). To je bil za Norvežana, ki je v 61. minuti ob ovacijah občinstva zapustil igrišče, že četrti "hat-trick" v ligi in ima realno možnost, da ujame rekord Alan Shearerja, ki je v sezoni 1996/97 petkrat dosegel tri gole na eni tekmi.

Lani sta bila na koncu prvenstva s po 23 goli najboljša strelca Mohamed Salah in Heung-min Son.

Na drugi popoldanski tekmi sta se Leeds in Brandford razšla brez golov.