30.12.2022 23:22:16

Benzema prinesel zmago Realu

Nogometaši madridskega Reala so v 15. krogu španske lige gostovali pri Valladolidu in zmagal z 2:0.

Madridčani so se v gosteh dolgo mučili za tri točke. So pa v 83. minuti prišli do zmage po enajstmetrovki, ki jo je unovčil Karim Benzema. Ob tem je bil pri domačih izključen Sergio Leon. Benzema je v 89. minuti postavil piko na i Realovi zmagi s svojim drugim golom na tekmi in sedmim v sezoni.

Že pred tem je Getafe doma z 2:0 premagal Mallorco, potem ko je oba gola prispeval Borja Mayoral. Tekmi Celte in Seville ter Cadiza in Almerie sta se končali z 1:1.

Že v četrtek je madridski Atletico z Janom Oblakom z 2:0 ugnal Elche, Betis in Bilbao sta igrala 0:0, Girona in Rayo Vallecano pa 2:2.

V soboto bodo še tekme Barcelona - Espanyol, Villarreal - Valencia in Real Sociedad - Osasuna.

Na vrhu lestvice je trenutno Real z 38 točkami, Barcelona je s tekmo manj druga s 37.