Zdaj vemo: Janša je lagal, Snežič je financer SDS

jan oblak Ekipa24.si

Oglasil se je Jan Oblak in poslal sporočilo, ob ...

0 23.10.2022 20:33:01

Vodilnemu se je zataknilo, Bayern že diha za ovratnik

Berlinski Union, vodilna ekipa nemške bundeslige, si je danes v tekmi 11. kroga privoščil hud spodrsljaj. Z 1:2 je namreč izgubil pri Bochumu, ki je bil pred dvobojem zadnji na lestvici. Berlinčani so sicer kljub porazu ostali prvi, toda pred branilcem naslova Bayernom imajo le še točko naskoka.

Union bi moral teoretično imeti lahko delo. Bochum je do današnje tekme zbral vsega štiri točke in zmagal le enkrat, a se je tokrat izkazal z borbeno predstavo in trdno obrambo. Domači so stavili na protinapade ter dvakrat premagali vratarja gostov. Najprej je zadel Philipp Hofmann, v drugem polčasu pa še Gerrit Holtmann. Gostje so sicer ob koncu močno pritisnili, toda dosegli le častni gol v sodnikovem dodatku, ko je bil uspešen Miloš Pantović, kar pa je bilo premalo za vsaj točko.

Takšen nepričakovano razplet pomeni, da se je boj za vrh lestvice še bolj zgostil. Bayern je premagal krizo in je spet tik pod vrhom, zdaj ima 22 točk, le eno manj kot Union. Bayernu pa nato s točko zaostanka sledi Freiburg, še eno manj ima Frankfurt, peti Dortmund pa je zdaj pri 18.

Bayern je v soboto svoje delo opravil brez napak in z 2:0 premagal Hoffenheim. Tudi Borussia Dortmund je bila stoodstotna, Porurci so Stuttgart odpravili kar s 5:0. Pa tudi Freiburg ni delal napak, saj je Werder premagal z 2:0. Za manjšo dramo je poskrbel le Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla. Na gostovanju pri Augsburgu so Kampl - igral je do 59. minute - in soigralci že zaostajali z 0:3, a jim je uspelo v končnici tekme še priti do točke za 3:3. Leipzig je na osmem mestu s 16 točkami.