Grozljivo poniževanje državljanov: olimpijski ...

slovenija euro 2024 veselje Ekipa24.si

Zdaj je jasno, s kom in kdaj bodo Slovenci napadli...

0 23.10.2022 20:03:49

Slaba nedelja za Londončane

Nogometaši Arsenala, vodilna ekipa angleške lige, v 13. krogu niso ohranili štirih točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem Manchester Cityjem. Potem ko je City svojo nalogo uspešno opravil že v soboto, topničarji niso ustrezno ogovorili, na gostovanju v Southamptonu so igrali le 1:1. Za Arsenal je to ob enem porazu prvi remi v sezoni.

Gosti, ki so tako prekinili niz osmih zaporednih zmag v vseh tekmovanjih, so sicer že v 11. minuti povedli, v polno je zadel Granit Xhaka, nato imeli še nekaj priložnosti za povišanje vodstva, navijače Londončanov pa je v 65. minuti razžalostil Stuart Armstrong. Arsenal je nato dosegel še en gol, ki pa so ga sodniki razveljavili, saj je žoga pri predložku letela izven igrišča.

Še slabše kot Arsenalu se je godilo njegovemu mestnemu tekmecu Tottenhamu. Na domačem igrišču je z 1:2 izgubil proti Newcastlu in izgubil delitev drugega mesta. Newcastle je s tremi točkami na lestvici prehitel Manchester United in Chelsea, prebil se je na četrto mesto, tako kot Tottenham ima tudi on tekmo več od vseh tekmecev na vrhu. Za zmago Newcastla sta poskrbela gola Calluma Wilsona in Miguela Almirona v prvem polčasu, v drugem je Hary Kane zaostanek le znižal.

Pomembno zmago, ki bo igralcem zagotovo dvignila samozavest, so zabeležili igralci Leicestra. Ekipa, ki je bila pred tekmo še na zadnjem mestu prvenstvene razpredelnice je na derbiju začelja kar s 4:0 v gosteh ugnala Wolverhampton. Gole so dosegli Youri Tielemans, Harvey Barnes, James Maddison in Jamie Vardy.

S 4:0 je zmagala tudi Aston Villa, doma je bila boljša od Brentforda. Domači igralci so se pozitivno odzvali na odstavitev trenerja Stevena Gerrarda, ki je moral klop zapustiti po prejšnjem krogu, junak tekme pa je bil Danny Ings, dosegel je tri gole.

Nove tri točke je vknjižil tudi Fulham, s 3:2 je zmagal na gostovanju pri Leedsu. Slednji je sicer povedel, za popoln preobrat pa so poskrbeli Aleksandar Mitrović, Antonee Robinson, Bobby Reid in Willian. Gostitelji so ob koncu poraz omilili.