Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 06.10.2022 21:24:43

Gorenc Stanković in Horvat neporažena proti Laziu, Šimundži točka v Helsinkih

sksturm.at
Tretji krog skupinskega dela lige Europa.

Nogometaši Ludogorca so v 3. krogu skupinskega dela lige Europa prvič remizirali. Po odmevni domači zmagi z Romo in porazu z Betisom v Sevilli, so Ante Šimundža in njegovi varovanci točko osvojili v finski prestolnici - z ekipo HJK Helsinki, ki je v 3. krogu kvalifikacij izločila Maribor, so se razšli z izidom 1:1. Bolgari, za katere Žan Karničnik zaradi znanih razlogov na mednarodnem prizorišču ne igra, so zgodaj povedli, v polno je zadel Matias Tissera, v deseti minuti nadaljevanja pa so gostitelji izničili zaostanek, za končni izid se je med strelce vpisal Perparim Hetemaj. Na drugi tekmi je Betis v Rimu premagal Romo z 2:1. Paulo Dybala je Rimljane sicer popeljal v vodstvo z bele pike, izenačil je Guido Rodriguez, zmago Špancem pa je zagotovil Luiz Henrique v 88. minuti. V 93. pa je bil za nameček pri domačih izključen Nicolo Zaniolo. Betis je na vrhu z devetimi točkami, Ludogorec je pri štirih, Roma pri treh, Helsinki pa pri eni.

roma betis re

Nadvse zanimivo je bilo v Gradcu, kjer je gostoval italijanski velikan Lazio, mreži sta ostali nedotaknjeni. Pri Avstrijcih sta bila slovenska reprezentanta Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat del začetne enajsterice, nekdanji muraš, ki je bil sredi prvega polčasa blizu zadetka, je bil zamenjan v 69. minuti. Po izključitvi Jusufa Gazibegovića zasedba iz Rima v končnici ni unovčila številčne premoči. V tej skupini je še Midtjylland igral 2:2 proti Feyenoordu. Vse štiri ekipe imajo po štiri točke.

V skupini A je Arsenal s 3:0 premagal Bodö/Glimt, za katerega Nino Žugelj ni igral, Edward Nkietah, Rob Holding in Fabio Vieira so bili strelci za Londončane. Na prvi tekmi skupine je PSV v gosteh s 5:1 odpravil Zürich, pri čemer sta po dvakrat zadela Yorbe Vertessen in Cody Gakpo.

V skupini B je Fenerbahče brez pomoči Mihe Zajca z 2:0 ugnal AEK Larnako, zadetka sta dosegla Michy Batshuayi in Rafail Mamas, ki je dosegel avtogol. Fenerbahče je pri sedmih točkah, toliko jih ima tudi Rennes po zmagi nad kijevskim Dinamom z 2:1. Desire Doue je v 89. minuti prinesel zmago Francozom.

Omonia je brez Tima Matavža igrala proti Manchester Unitedu in namučila angleškega velikana, ki je zmagal s 3:2, na beograjski Marakani pa so več kot dovolj razlogov za uživanje imeli navijači Crvene zvezde, njihovi ljubljenci so Ferencvaros ugnali s 4:1. Precej pozornosti je poželo dogajanje v Malmöju, kjer so sodniki za slabe pol ure prekinili tekmo, ker so navijači gostujočega Uniona iz Berlina na igrišče in med gledalce metali pirotehnična sredstva.