49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

1 01.10.2022 17:47:57

Končan niz Tottenhama, londonski derbi Arsenalu!

Nogometaši Arsenala so se utrdili v vodstvu angleškega prvenstva, potem ko so s 3:1 dobili londonski derbi s Tottenhamom.

Topničarji so zabeležili sedmo zmago na osmi tekmi, hkrati pa so prekinili serijo 13 zaporednih tekem brez poraza zagrizenih tekmecev in sosedov. Arsenal, ki je derbi odigral na svojem stadionu, je s fantastičnim golom v vodstvo popeljal Thomas Partey, še v prvem polčasu je Harry Kane izkoristil najstrožjo kazen in izenačil. S tem je postal prvi igralec, ki je na gostujočih tekmah dosegel 100 golov.

Napaka vratarja, ki jo je v 49. minuti kaznoval Gabriel Jesus, je spet omogočila vodstvo gostiteljev, dokončno pa se je tehtnica na stran vodilnega moštva lige prevesila v 62. minuti, ko je Emerson zaradi grobega prekrška nad Gabrielom Martinellijem dobil neposreden rdeči karton. Številčno premoč so domači izkoristili, končni izid je po podaji Martinellija postavil Granit Xhaka.

Arsenal je na zadnjih 30 domačih tekmah proti Tottenhamu izgubil le enkrat.