0 26.08.2022 10:34:15

Tragedija nekdanjega trenerja Maribora: Pokopal ga je (tudi) Slovenec! (video)

Grega Wernig
Temu lahko rečemo kar tragedija.

Izjemno blizu je bil nekdanji trener Maribora Sergej Jakirović temu, da s svojim Zrinjskim pripravi lepo presenečenje in se uvrsti v skupinski del konferenčne lige. V zadnjem kvalifikacijskem krogu se je namreč meril s Slovanom iz Bratislave. Prvo tekmo je Zrinjski v Mostarju dobil z 1:0, na povratni v slovaški prestolnici je bilo po 90 minutah igre 1:0 za domačine.

Sledili so podaljški, v katerih je Zrinjski prišel do zadetka in zdelo se je, da se bo aktualni državni prvak BiH uvrstil v skupinski del konferenčne lige. Ko so Slovaki v podaljšku prejeli še rdeči karton, je bilo vse skupaj še bolj verjetno. A tekla je že 122. minuta, ko je slovaški rezervist Eric Ramirez dosegel še drugi gol na tekmi. Na spektakularen način, z nekakšnim letečim volejem.

To je seveda pomenilo, da bodo na sporedu enajstmetrovke. In v njih so bili na koncu uspešnejši Slovaki, za katere je zadel tudi Slovenec Žan Medved, ki je priložnost za igro dobil v nadaljevanju tekme. Jakirović je tako še enkrat več iz Evrope izpadel po streljanju najstrožjih kazni, v času, ko je bil trener Maribora, ga je po enajstmetrovkah izločil severnoirski Colleraine.

Kako je bilo vse skupaj videti pa si lahko ogledate v priloženih videoposnetkih.