0 23.08.2022 22:12:43

Belec z Apoelom brez konferenčne lige

Jurij Kodrun
Ekipa slovenskega vratarja je bila blizu preobrata, a se ji naposled ni izšlo.

Nogometaši Apoela s slovenskim vratarjem Vidom Belcem so na povratni tekmi 4. kroga kvalifikacij za konferenčno ligo premagali švedski Djurgarden s 3:2 (2:0). Vseeno se poslavljajo od tega tekmovanja, saj so Švedi prvo tekmo doma dobili s 3:0 .Ciprčani so tekmo odlično odprli in že v 7. minuti je Hrvat Anton Maglica poskrbel za vodstvo, Nemec Dani Blum je v 23. povišal na 2:0. Švedi so lažje zadihali v drugem delu, ko je v 68. minuti zadel Elias Anderson. A veselje je bilo kratko, saj je Brazilec Marquinhos le šest minut kasneje spet povišal na +2. Upanje je trajalo vse do sodnikovega podaljška, ko je Belec moral še drugič po žogo v svojo mrežo, strelec je bil Joel Asoro. Švedi zdaj čakajo na nasprotnike v skupinskem delu, ki jih bo v petek v Istanbulu razkril žreb.

Značke: nogomet, sta