ue
ue
1 13.01.2022 08:14:40

NOR ZAKLJUČEK v Milanu, Samir HANDANOVIĆ PRITEKEL na drugo stran igrišča! (video)

Nogometaši italijanskega prvaka Interja iz Milana in pokalnega prvaka Juventusa so se v Milanu merili za superpokal.

Tega so po podaljšku dobili Milančani z 2:1 (1:1, 1:1). Samir Handanović je branil celo tekmo za Inter in z njim osvojil svojo drugo lovoriko.

Torinčani, ki so igrali kar precej zdesetkani, brez Mathijsa de Ligta, Juana Cuadrada, Federica Chiese, Danila, Aarona Ramseyja in Wojciecha Szczesnyja, so povedli v 25. minuti, ko je z glavo zadel Weston McKennie. Inter je izenačil deset minut pozneje po enajstmetrovki Lautara Martineza, zmagoviti gol pa je tik pred koncem podaljška dosegel Alexis Sanchez in spravil v delirij navijače ter soigralce, tudi Handanović je pritekel na drugo stran igrišča, da se poveseli.

Za Inter je to šesta tovrstna lovorika v desetem finalu, Juventus pa je v rekordnem 17. finalu ostal pri devetih naslovih.