oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 04.12.2021 10:05:30

Nemiri ob proslavljanju naslova Atletica (video)

Proslavljanje prvega naslova brazilskega prvaka, ki ga je Atletico Mineirao osvojil po 50 letih, je bilo v zvezni državi Minas Gerais zelo bučno, v glavnem mestu Belo Horizonte in drugod pa je bilo tudi nekaj aretacij in poškodb, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Več navijačev je bilo poškodovanih zaradi ognjemetov in udarcev, nekaj navijačev pa so odpeljali v bolnišnico. Prišlo je tudi do trčenja vozil, gorela so drevesa, je v petek poročala medijska mreža G1, ki se je sklicevala na gasilske vire. Najmanj pet ljudi je bilo aretiranih, pa je sporočila policija te zvezne države.

Atletico Mineiro je dan prej prvič po pol stoletja postal nogometni prvak Brazilije. Na stadionu Arena Fonte Nova v Salvadorju je premagal Bahio s 3:2, čeprav je pred tem že zaostajal z 0:2. S tem si je že tri kroge pred koncem prvenstva zagotovil naslov.

Atletico ima na prvenstveni lestvici 81 točk in neulovljivo prednost pred drugouvrščenim Flamengom. Branilci naslova iz Ria de Janeira so doslej zbrali 70 točk.

Značke: nogomet, brazilija