Kupci prisegajo na nizko ceno bolj kot na ...

Mesarsko klanje v SLS: kako je Petru Gregorčiču ...

Botri: Zakonca Gotovac, ko kamere ugasnejo

doncic 1 Ekipa24.si

Dončić po blamaži proti Hrvatom ni ovinkaril in...

25 15.08.2021 20:12:36

Jan OBLAK v ZGODOVINO!! To, kar je uspelo našemu VRATARJU, ni še nobenemu čuvaju mreže PRED NJIM! (foto)

Aktualni španski nogometni prvak Atletico Madrid je novo sezono začel z zmago na gostovanju v Vigu pri Celti z 2:1.

Strelec obeh zadetkov za Atletico Madrid je bil Angel Correa (23., 64.), za domače pa je najstrožjo kazen v 59. minuti uspešno izvedel Iago Aspas. Slednji je imel v 80. minuti izjemno priložnost za izenačenje, vendar je, potem ko je že preigral Oblaka, zgrešil nebranjeno mrežo.

Prav vratar Jan Oblak pa je bil tokrat v ospredju, kajti Slovenec se je vpisal v klubsko zgodovino. To je bil namreč njegov 304. nastop za madridski klub, s čimer je postal vratar, ki je največkrat oblekel rdeče-beli dres.

Drugouvrščena ekipa minule sezone, Real Madrid, je uvodno zmago vpisala v soboto - v gosteh je ugnala Alaves s 4:1, Barcelona, ki je minulo prvenstvo končala na tretjem mestu, pa je novo obdobje po Lionelu Messiju začela z zmago proti Real Sociedadu s 4:2.

Dva zadetka za Barcelono je dosegel Martin Braithwaite (45., 59.), po enega pa sta prispevala Gerard Pique (19.) in Sergi Roberto (91.). Za Sociedad sta v razmaku treh minut zadela Julen Lobete (82.) in Mikel Oyarzabal (85.).

Danes ob 22.15 je na sporedu še tekma Sevilla - Rayo Vallecano, uvodni krog španske lige pa se bo zaključil v ponedeljek z obračunoma Villarreal - Granada in Elche - Athletic Bilbao.

Značke: nogomet, španija