Erika Žnidaršič izgubila živce: kako je ...

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

1 23.05.2021 20:00:21

Liverpool in Chelsea ujela ligo prvakov

V zadnjem krogu angleškega nogometnega prvenstva sta si nastop v ligi prvakov v prihodnji sezoni zagotovila še Liverpool in Chelsea, ki sta osvojila končno tretje in četrto mesto.

Liverpool je z 2:0 (1:0) dobil tekmo proti Crystal Palaceu in osvojil tretje mesto. Oba gola za ekipo trenerja Jürgena Kloppa je dosegel Senegalec Sadio Mane (36., 74. minuta) in poskrbel za veselje 10.000 gledalcev na Anfieldu.

V elitnem evropskem klubskem tekmovanju bo igral tudi Chelsea, ki je sicer izgubil z Aston Villo z 1:2 (0:1), a je izgubil tudi neposredni tekmec Leicester City, ki ga je na domačem igrišču ugnal Tottenhamom z 2:4 (1:1). Zmagovalci FA pokala so še 14 minut pred koncem vodili z 2:1, v končnici pa prejeli kar tri gole.

Junak v dresu Tottenhama je bil Gareth Bale, ki je v zadnjih minutah zadel dvakrat za dokončni preobrat (87., 90.) Tottenham si je priigral sedmo mesto v ligi in igranje v novi konferenčni ligi Evropske nogometne zveze. Leicester in West Ham United, ta je s 3:0 (2:0) ugnal Southampton, pa bosta kot peta in šesta ekipa lige igrala v evropski ligi.

Brez nastopa v Evropi je ostal Arsenal, ki je z 2:0 (0:0) sicer odpravil Brighton, a mu osmo mesto ne zagotavlja sodelovanja v mednarodnih tekmovanjih.

Zmagali sta tudi obe vodilni ekipi lige. Prvaki, Manchester City, so kar s 5:0 (2:0) odpravili Everton. Kar dvakrat je na zadnji tekmi za sinjemodre zadel Sergio Agüero. Manchester United pa je premagal Wolverhampton z 2:1 (2:1).

Že pred zadnjim krogom je bilo jasno, da se od elitne druščine poslavljajo Fulham, West Bromwich in Sheffield United.

Zadnje angleško dejanje za letos pa še ni končano. Manchester City in Chelsea se bosta 29. maja v Portu v letošnjem finalu lige prvakov pomerila še za evropsko krono.

Značke: nogomet, anglija