Janšev propagandist Tomašič zlorablja Nova24TV ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

1 14.05.2021 09:55:13

Kot SKALA! Haaland BREZ KONKURENCE, Borussia pa v finalu razbila Kevina Kampla in druščino! (video)

Nogometaši Borussie iz Dortmunda so v četrtek osvojili naslov pokalnega zmagovalca.

V finalu na olimpijskem stadionu v Berlinu so premagali Leipzig s 4:1 (3:0). Zasedba iz Porurja je petič slavila v domačem pokalnem tekmovanju, najboljša je bila tudi v letih 1965, 1989, 2012 in 2017.

Za Borussio sta po dva gola dosegla Anglež Jadon Sancho (2. in 45.) ter Norvežan Erling Haaland (28. in 88.).

Za Leipzig je edini zadetek prispeval Španec Daniel Olmo v 71. minuti. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je za osmoljence današnje finalne tekme igral do 62. minute, ko ga je zamenjal Šved Emil Forsberg.

Največ pokalnih lovorik v Nemčiji ima Bayern iz Münchna, ki je doslej 20-krat slavil v tem tekmovanju. Na drugem mestu je Werder iz Bremna s šestimi, poleg Borussie iz Dortmunda pa sta po petkrat slavila še Schalke iz Gelsenkirchna in Eintracht iz Frankfurta.