Alex Volasko in Lara o svoji zvezi: Ljubezen je ...

doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 09.05.2021 22:45:31

Milan v derbiju razbil Juventus

Nogometaši Parme, ki bodo v prihodnji sezoni igrali v drugi ligi, so v 35. krogu prve italijanske lige gostili Atalanto in izgubili z 2:5. V derbiju kroga je Juventus gostil Milan izgubil z 0:3.

Parma, pri kateri je slovenski reprezentant Jasmin Kurtić znova začel v prvi postavi, se je hitro znašla v zaostanku. Atalanta je namreč povedla v 12. minuti, ko je po podaji Kurtićevega reprezentančnega kolega Josipa Iličića zadel Ruslan Malinovskij.

Iličić je ob polčasu prepustil mesto Matteu Pessini, prav ta pa je v 52. minuti podvojil prednost zasedbe iz Bergama. Luis Muriel je v 77. minuti le še potrdil zmago gostov. Isti igralec je zadel še v 86. minuti, peti gol za goste pa je prispeval Aleksej Mirančuk v tretji minuti sodniškega dodatka.

Pred tem sta se v 78. in 88. minuti pri domačih med strelce vpisala Juan Francisco Brunetta in Simon Sohm.

Genoa je na prvi današnji tekmi gostila Sassuolo in izgubila z 1:2. Za zmagovalce sta zadela Giacomo Raspadori v 14. in Domenico Berardi v 66. minuti, za Genoo pa je bil uspešen Davide Zappacosta v 85. minuti. Slovenski reprezentant Miha Zajc je igral do 75. minute za Genoo, v prvem polčasu je tudi dosegel zadetek, a so ga sodniki razveljavili zaradi prekrška.

V derbiju kroga sta se srečala Juventus in Milan. Rdeče-črni so povedli v sodniškem dodatku prvega polčasa prek Brahima Diaza. Juventus, po novem peti in ne več na mestih, ki prinašajo ligo prvakov, pa je spet deloval precej jalovo, kot je zapisal eden navijačev na družbenih omrežjih, je zdaj že nekdanji serijski prvak igral kot ekipa duhov.

Ta bi se lahko v še hujših škripcih znašel v 58. minuti, ko so imeli Milančani na voljo najstrožjo kazen, toda Franck Kessie jo je izvedel precej ležerno, tako da mu jo je Wojciech Szczesny obranil. Toda v 78. minuti je Ante Rebić z natančnim strelom z 18 metrov žogo poslal v zgornji kot Juventusovih vrat za 2:0, na 3:0 pa je v 82. minuti povišal Fikayo Tomori.

Benevento je doma izgubil proti Cagliariju z 1:3, Verona in Torino pa sta se razšla z 1:1. Roma je s 5:0 odpravila odpisani Crotone, pri čemer sta po dva zadetka dosegla Borja Mayoral in Lorenzo Pellegrini.

Že v soboto je Napoli v gosteh odpravil Spezio s 4:1, Udinese in Bologna sta se razšla z 1:1, Fiorentina je z 2:0 premagala Lazio, prvak Inter pa je bil s 5:1 boljši od Sampdorie. Pri Interju je Samir Handanović branil v prvem polčasu.

Na prvih petih mestih lestvice so Inter s 85 točkami, Atalanta in Milan s po 72, Napoli s 70 ter Juventus z 69.

Značke: nogomet, italija