Poroka na prvi pogled: Trk realnosti takoj po ...

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 12.07.2020 22:09:22

Athletic Bilbao in Eibar slavila v gosteh, Leganes doma boljši od Valencie

V 36. krogu španskega nogometnega prvenstva sta Athletic Bilbao in Eibar slavila v gosteh, Leganes pa je na domačem igrišču premagal Valencio z 1:0. Athletic Bilbao je ugnal Levante z 2:1, Eibar pa zadnjeuvrščeni Espanyol z 2:0. Ob 22. uri se bo pričela še tekma med Sevillo in Mallorco.

Za baskovsko ekipo je oba gola v Valencii dosegel Raul Garcia v 4. in 45. minuti, za domačo zasedbo pa je zadel Enis Bardhi v 71. minuti.

Leganes je v predmestju španske prestolnice na kolena položil Valencio in ohranil nekaj upanja za obstanek v družbi najboljših, edini gol pa je dosegel Ruben Perez v 18. minuti. Od 54. minute so igrali z igralcem manj, potem ko je Jonathan Silva prejel rdeči karton, a tega netopirji niso izkoristili.

V katalonski prestolnici je Eibar oba gola dosegel v prvi polovici tekme, obakrat je zadel Edu Exposito v 25. in 36. minuti.

Vodilni Real iz Madrida bo v ponedeljek gostoval v Granadi, drugouvrščena Barcelona, ki zaostaja točko, pa je že v soboto slavila v Valladolidu z 1:0. Z enakim izidom je tretjeuvrščeni Atletico Madrid, moštvo slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka, premagal Betis iz Seville.

Značke: nogomet, španija