01.03.2020 19:37:48

SPET MOJSTROVINA! Za ILIČIĆA ni nobena žoga izgubljena - vrhunski zadetek (video)

Zaradi koronavirusa, ki je dodobra spremenil koledar serie A, so bili nogometaši Atalante ducat dni brez tekme.

Nepričakovani premor jim ni škodoval, prej nasprotno. Lahko bi zapisali, da so bili Josip Iličić in soigralci lačni igre. Bila je to še ena črno-modra rapsodija s Slovencem v glavni vlogi. Na stadionu Via del Mare v Lecceju, kjer je nekoč ledino oral Sebastjan Cimerotič, je bil Iličić znova med najboljšimi na igrišču. Da Jojo igra v življenjski formi, že dolgo ni več novica. Nadaljeval je tam, kjer je končal na tekmi z Valencio. Znova je bil katalizator igre Atalante. Strelec enega in podajalec pri treh drugih golih. Vse to v zgolj 70 minutah, kolikor jih je prebil na igrišču za končnih 2:7.
Lecce, pri katerem je Žan Majer igral do 63. minute, je v prvem polčasu še držal korak. V drugem je bil to enosmeren promet. Atalanta je v nedeljskem popoldnevu tretjič v tej sezoni štela do sedem in se utrdila na četrtem mestu. Tudi Iličić je na četrtem mestu. Na četrtem mestu lestvice strelcev (dal je 15 golov), pred njim so le Ciro Immobile (Lazio/27), Cristiano Ronaldo (Juventus/21) in Romelu Lukaku (Inter/17). Sijajna druščina, ni kaj.