Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 27.02.2020 21:26:49

Za Šporarja in Sporting USODNI PODALJŠKI (video)

Nogometaši Sportinga, katerega član je slovenski reprezentant Andraž Šporar, so ostali brez osmine finala lige Europa.

Sporting si je na prvi tekmi s turškim Basaksehirjem z zmago s 3:1 priigral lepo izhodišče, toda na povratni so jo Turki nadoknadili. Martin Škrtel v 31. in Danijel Aleksić v 45. minuti sta že v prvem polčasu poskrbela za vodstvo z 2:0. Ko je Luciano Vietto je v 68. minuti zadel za goste, je bil spet Sporting tisti, ki je bil v nadaljevanju tekmovanja. Tako je bilo vse do prve minute sodnikovega podaljška, ko je Edin Višća zadel za 3:1 in izsilil podaljšek.

Pred tem je imel zaključno žogo pri Sportingu Idrissa Doumbia, a je zadel prečko. Šporar, ki je na prvi tekmi dosegel enega od golov, a tokrat ni bil posebej pri strelu, je igral do 108. minute. Ko je kazalo, da bodo dvoboj odločile enajstmetrovke, pa je v 118. minuti Višća unovčil najstrožjo kazen, Turki so slavili s 4:1 in nadaljujejo evropsko pustolovščino.

Neuspešen je bil tudi Apoel Vida Belca, ki je v Baslu izgubil z 0:1. Ciprčani so že na prvi tekmi pred svojimi navijači izgubil z 0:3, tako da niti niso imeli skoraj nikakršnih možnosti za napredovanje. So pa imeli  priložnost, da bi vsaj nocoj ostali neporaženi, a je v 74. minuti Tomas De Vincenti zapravil najstrožjo kazen. Belec si je dvoboj ogledal s klopi za rezervne nogometaše. Žreb parov osmine finala bo v petek ob 13. uri v Nyonu.

Posnetke zadetkov iz Istanbula si lahko ogledate TUKAJ.