Razkrivamo: take so dimenzije luksuzne vile Klemna...

doncic tiskovna Ekipa24.si

Kaj?!? Med Dončićevo tiskovko zvoki iz ...

1 27.08.2019 23:15:02

NORIŠNICA v Beogradu! Na severu Evrope DINAMO trpel, potem pa ...! (video)

Znani so prvi trije klubi, ki so si zagotovili udeležbo v elitni nogometni ligi prvakov.

To so Olympiacos iz Pireja, beograjska Crvena zvezda ter Dinamo iz Zagreba. Olympiacos si je praktično že na prvi tekmi priigral napredovanje, bolj zanimivo je bilo na ostalih srečanjih. V Beogradu je Marakana 'eksplodirala' v 60. minuti, ko je zadetek dosegel Aleksa Vukanović. Young Boys so izenačili v 82. minuti po avtogolu El Fardou Bena, toda do konca se izid ni več spremenil in to je odgovarjalo Zvezdi.

Dinamo je na gostovanju pri Rosenborgu že v 11. minuti prejel zadetek in potem dolgo časa 'trpel', odrešil pa ga je rezervist Amer Gojak, ki je v 71. minuti z izjemnim zadetkom poskrbel za uvrstitev Zagrebčanov v ligo prvakov. Petar Stojanović je igral vseh 90 minut in je tako šesti slovenski nogometaš, ki bo v prihajajoči sezoni nastopil med dvaintridesetimi najboljšimi evropskimi klubi.

Mesto v ligi prvakov že imajo zagotovljeno Josip Iličić (Atalanta Bergamo), Jan Oblak (Atletico Madrid), Samir Handanović (Inter Milano), Kevin Kampl (Leipzig) in Miha Mevlja (Zenit Sankt Peterburg), jutri (sreda) pa imata možnost, da se eliti pridružita še člana Apoela iz Nikozije Vid Belec in Roman Bezjak.

Omenjena sta na prvi tekmi z Ajaxom remizirala 0:0. Na preostalih dveh sredinih tekmah bosta Slavia Praga in Brugge branila minimalno vodstvo 1:0 proti Cluju oziroma Lasku iz Linza.