No, to je veliko lažje reči kot narediti. V praksi se te stvari izkažejo za zelo težke in zahtevne, celo tako, da marsikje začnejo obupovati. Kako se stvari streže, pa najbolje kažejo primeri nekaterih evropskih klubov in njihova uspešnost na nogometni tržnici.
V zadnjih desetih letih je s prodajo igralcev sicer največ zaslužil madridski Atletico, in sicer kar približno 970 milijonov evrov. Toda rojiblancosi so v tem času za novince zapravili okroglo milijardo evrov, tako da so po tej plati v minusu.
Veliko boljši primer uspešnega poslovanja s prodajo in nakupi igralcev je Benfica, ki je v desetih letih na tem področju zaslužila največ. S prodajo svojih zvezdnikov je dobila le deset milijonov evrov manj od Atletica, zato pa so orli za novince zapravili neprimerno manj, zgolj 371 milijonov evrov, kar pomeni, da imajo kar 589 milijonov evrov dobička.
Benfica je prodala kar nekaj nogometašev, ki so močno zaznamovali teh deset let, med drugim tudi Jana Oblaka. Seznam je zelo impresiven: Angel di Maria, David Luiz, Axel Witsel, Nemanja Matić, Bernardo Silva, Joao Cancelo, Renato Sanches, Goncalo Guedes, Nelson Semedo, Victor Lindelof, Luka Jović in Joao Felix.
nu
V kakšni družbi je JAN OBLAK?! Zapomnite si, TAKOLE se posluje na nogometni tržnici
V marsikaterem slovenskem klubu je želja, da bi vzgajali igralce in jih nato prodali ter od tega (dobro) živeli.
Privoščite si neomejeno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov in imajo brezplačen promocijski dostop do
Plus
vsebin.
Več informacij
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke