Kaj se dogaja v slovenski reprezentanci?! Novi ...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 05.03.2019 23:01:02

ŠOK ŠOKOV! Tako je, ko pade PRVAK! Do obisti PONIŽANI Real že končal pot v ligi PRVAKOV! (video)

Nogometaši nizozemskega Ajaxa in angleškega Tottenhama so prvi četrtfinalisti lige prvakov.

Ajax je s skupnim izidom 5:3 izločil branilce naslova Real Madrid, Tottenham pa s 4:0 Borussio Dortmund.

Nizozemci so Špance nocoj premagali s kar 4:1, prva tekma se je končala z 2:1 za Real.

Ajax je v prvi pravi priložnosti na tekmi takoj zatresel gol Reala. Dušan Tadić je potegnil po desni strani, podal do Hakima Ziyecha, ta pa je žogo poslal v gol. V 19. minuti so se Madridčani znašli v novih težavah, saj je Ajax zadel že drugič. Znova je Tadić preigraval in se izkazal z lepo podajo, ki jo je unovčil David Neres. Povrhu vsega je trener Reala Santiago Solari moral v 29. oziroma 35. minuti še zamenjati poškodovana Lucasa Vazqueza in Viniciusa.

Srb v dresu Ajaxa Tadić je bleščečo predstavo kronal z lepim zadetkom v 62. minuti s 15 metrov v desni zgornji kot gola Reala. Tretji gol je dolgo časa "visel v zraku", saj je glavni sodnik Felix Brych s pomočjo ekipe v sobi za tehnologijo VAR dolgo časa odločal, ali je žoga pred zadetkom žoga prečkala črto za avt.

V 70. minuti je novo upanje Realu z golom za 1:3 vlil Marco Asensio, ki je odločil že prvo tekmo v Amsterdamu. Že dve minuti kasneje je Ajax znova zabil, s prostega strela s strani je Thibauta Courtoisa presenetil Lasse Schone.

V sodniškem dodatku si je rdeči karton prislužil še Realov branilec Nacho.

Tottenham si je že na prvi tekmi na stežaj odprla vrata v četrtfinale, saj je Borussio Dortmund premagal s 3:0. Na povratni tekmi je napredovanje Angležev z golom v v 49. minuti potrdil Harry Kane.

V sredo bosta na sporedu tekmi med PSG in Manchester Unitedom (2:0) ter Portom in Romo (1:2).

Čez teden dni bo Manchester City branil prednost s 3:2 proti Schalkeju, Juventus bo doma lovil zaostanek proti Atleticu Madridu Jana Oblaka z 0:2. V sredo bosta na sporedu še dve tekmi, ki sta se uvodoma končali z 0:0. Bayern München bo gostil Liverpool, Barcelona pa Olympique Lyon.