27.02.2019 23:03:18

Pokalni EL CLASICO navdušil, pod nosom pa so se za to LOVORIKO obrisali ...

Nocoj je bilo v Španiji vse v znamenju novega el clasica.

Real in Barcelona sta se tokrat srečala v okviru kraljevega pokala, v katerem sta se borila za vstop v finale.

Na prvi tekmi, na začetku februarja, ki je potekala v Barceloni sta se moštvi razšli z remijem (1:1), nocoj pa so v srcu Madrida s kar 3:0 slavili Katalonci. Barca se je tako že petič v nizu uvrstila v finale kraljevega pokala.

Še več, niti enega od zadetkov tokrat ni prispeval Lionel Messi, vsi trije pa so padli v drugem polčasu. Dvakrat se je med strelce vpisal Luis Suarez (50. in 73. z bele točke), Raphael Varane pa je zatresel lastno mrežo v 69. minuti.  Eden najbolj vidnih junakov pa je bil tudi vratar Barcelone Marc Andre ter Stegen.

To pa tudi ne bo edini el clasico v tem tednu, v soboto se bosta prav tako v Madridu znova pomerila, takrat pa se bosta borila za točke v la ligi.

Drugi polfinalni obračun med Valencio in Betisom je na sporedu v četrtek zvečer. Prva tekma se je končala z remijem 2:2.