Znesek 1,3 milijarde evrov je precej manjši kot 1,6 milijarde evrov, kot je naneslo razsipanje med lanskim poletnim prestopnim rokom, podatke storitvenega podjetja Deloitte povzema francoska tiskovna agencija AFP.
Glavni razlog je ta, da se je prestopni rok končal v četrtek, na predvečer začetka nove sezone prvoligaškega prvenstva premier league, kar je tri tedne pred običajnim datumom - 31. avgustom.
Največ je s 184 milijoni evrov zapravil Liverpool, sledijo mu Chelsea s 134 milijoni, Fulham s 117 in Leicester City s 112 milijoni evrov, pravijo pri Deloitte. Chelsea je z nakupom Kepe Arrizabalage poskrbel tudi za najdražji nogometni prestop vratarja v zgodovini - zanj so pri modrih odšteli 80 milijonov evrov.
Na drugi strani pa je Tottenham postal prvi klub po poletnem prestopnem roku 2003, ki ni pripeljal v moštvo nobenega novega igralca.
Berite brez oglasov in dostopajte do zaklenjenih vsebin
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki berejo stran brez oglasov in imajo brezplačen promocijski dostop do zaklenjenih vsebin
Nemoteno branje brez oglasov
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki berejo stran brez oglasov.
V angleški premier League so letos zapravljali manj
Krajši poletni prestopni rok v Angliji je pripomogel k temu, da se skupni znesek nakupov angleških nogometnih prvoligašev prvič po letu 2010 ni povečal. Klubi so pred četrtkovim iztekom prestopnega roka letos skupaj zapravili približno 1,3 milijarde evrov.
Privoščite si neomejeno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov in imajo brezplačen promocijski dostop do
Plus
vsebin.
Več informacij
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke