Erika Žnidaršič izgubila živce: kako je ...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 22.07.2018 09:26:00

NOVO POGLAVJE: Buffon dočakal debi v dresu PSG-ja in obudil spomine na svojo prvo profesionalno tekmo (video)

Legendarni Italijan je dočakal svoj debi v dresu PSG-ja. Toda ...

Gianluigi Buffon je na prijateljskem turnirju v Avstriji dočakal svoj debi v dresu PSG-ja. Čeprav je na tekmi proti Bayernu prejel en zadetek, z glavo mu ga je zabil Javi Martinez, pa je svoje delo opravil z odliko. Poskrbel je za nekaj izjemnih obramb, bil zelo zanesljiv, v 66. minuti pa je svoje mesto na zelenici prepustil Remyju Descampsu. Slednji je že v prvi akciji prejel zadetek, po katerem so Nemci povedli z 2:1, končni izid 3:1 pa je v 78. minuti postavil Joshua Zirkzee.

Zanimivo, Parižane je v vodstvo v prvem polčasu popeljal Timothy Weah. Slednji je sin nekdanjega slovitega afriškega nogometaša Georga Weaha, ki je bil leta 1995 prav tako zraven pri debiju Buffona. Italijanski vratar je tistega leta dočakal prvo profesionalno tekmo v dresu Parme, Weah, ki je danes predsednik Liberije, pa je na tisti tekmi v dresu Milana igral proti Buffonu. Tudi takrat se je Buffon zelo izkazal, svojo mrežo pa je ohranil nedotaknjeno.

Značke: psg, bayern, buffon