Gorsko kolesarstvo v Mariboru: holivudarji se ...

Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Ali serija Skrito v raju vpliva na turizem v ...

doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

1 23.10.2017 15:35:20

HENTYJEV ZMAGOVITI VOLE: Nekdanji zvezdnik Olimpije na enkraten način odločil zmagovalca v madžarski ligi (video)

Ezekiel Henty
fb olimpija
Ezekiel Henty je na Madžarskem potrdil svoje kvalitete.

Ne samo Blessing Eleke, pretekli konec tedna se je med strelce vpisal še en nekdanji nogometaš Olimpije. Na sosednjem Madžarskem je v polno meril tudi Ezekiel Henty, ki po selitvi v Videoton spet uživa v nogometu. Spomnimo, Henty je na začetku leta 2016 za kar pet milijonov evrov prestopil k Lokomotivi, a se v Moskvi ni znašel. V Rusiji je v polno meril le enkrat, vmes je bil posojen tudi v Združene arabske emirate, letos poleti ga je v sodelovanje prepričal še en nekdanji zmaj Marko Nikolić.

Nigerijec v dresu Videotona redno igra, vedno nevarnejši pa je tudi v napadu. Henty se je za zdaj med strelce v madžarski ligi vpisal trikrat, nazadnje pretekli konec tedna, ko je odločil napeto tekmo proti klubu Puskas Akademia FC. Do 88. minute je bil izid 0:0, potem je prvi gol za domače zabil Roland Juhasz, tri minute kasneje je z lepim volejem usodo gostov zapečatil prav Henty. Ta je odigral celotno tekmo, kakor tudi Danko Lazović, še en nekdanji član Olimpije.

Videoton po trinajstih odigranih tekmah vodi na lestvici madžarske lige, doslej je izgubil le enkrat, kakor tudi Ferencvaros, ki zaostaja za dve točki.