Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 21.04.2017 19:06:18

Brez el clasica v ponedeljek

V Barceloni se radi pohvalijo, da imajo najboljšo akademijo za mlade nogometaše na svetu.

No, vprašanje je, če to res drži. V letošnji ligi prvakov za mlade so se na zaključni turni štirih najboljših, začel se je danes v švicarskem Nyonu, uvrstile ekipe Reala, Barcelone, Benfice in Salzburga.

V finalu pa sta zelo presenetljivi ekipi. V polfinalu je mlada ekipa avstrijskega Salzburga senzacionalno izločila Barcelono z 2:1 (Salzburg je na poti do zaključnega turnirja izločil tudi PSG in Manchester City). Presenečenje, a vendarle malce manjše, je bilo tudi v drugem polfinalu, ko je portugalska Benfica izločila madridski Real s 4:2. Tako v ponedeljek, ko bo na vrsti finale lige prvakov za mlade, ne bomo videli el classica, ampak dvoboj dveh »avtsajderjev« Salzburga in Benfice. Barcelona je bila sicer prva zmagovalka mlade lige prvakov (2014), v zadnjih dveh letih pa je naslov vzel londonski Chelsea.
V mladi ekipi Salzburga je tudi mladi Slovenec Dari Kolobarić, ki pa, ker je star šele 17 let (letnik 2000) ni igral.