18.12.2016 20:01:53

Je bil Arsenal ob porazu proti Manchester Cityju oškodovan? (video)

Mancehster City z 2:1 boljši od Arsenala.

Manchester City je v 17. krogu premier lige v derbiju za drugo mesto na lestvici pred svojimi navijači z 2:1 ugnal Arsenal. Topničarji so začeli silovito in že v peti minuti povedli, čudovito akcijo in podajo Sancheza je unovčil Walcott, ki je dosegel svoj 63. gol in postal peti najboljši strelec Arsenala v premier ligi.

V drugem delu so se gostje odločili za nekoliko bolj obrambno držo, kar se jim je maščevalo. Sane je že v drugi minuti nadaljevanja poskrbel za izenačenje. Marsikomu se je zdelo, da je bil v prepovedanem položaju, a se sodniki niso oglasili, nakar se je začel juriš proti vratom londonskega moštva. Pritisk gostiteljev se je obrestoval v 72. minuti, za 2:1 ter popoln preobrat je zadel Sterling. Ampak znova iz situacije, ki je vzbudila kar nekaj dvomov. Je bil Čech ob strelu oviran v tolikšni meri, da ni mogel najbolje posredovati? Presodite sami.