18.12.2016 10:31:02

Atleticu v Yokohami 3. mesto po enajstmetrovkah

Kolumbijski nogometni klub Atletico je v Yokohami danes zmagal na tekmi za tretje mesto klubskega svetovnega prvenstva v nogometu.

Atletico, sicer zmagovalec pokala libertadores, je zmago nad mehiškim klubom America slavil po enajstmetrovkah s 4:3. Po rednem delu je bil izid izenačen na 2:2.

Atletico je sicer povedel z 2:0. Najprej je branilec mehiškega moštva Miguel Samudio že v 6. minuti dosegel avtogol, potem pa je Alejandro Guerra prednost kolumbijskih nogometašev podvojil v 26. minuti.

Vendar pa se je Club America vrnil v igro še pred polčasom, potem ko je pred odhodom na odmor (38.) zadel Michael Arroyo. Mehiški nogometaši, zmagovalci prvenstva Concacaf, so v drugem polčasu prek Oribeja Peralte, ki je bil v 66. minuti uspešen iz enajstmetrovke, poravnali razmerje moči.

Po 2:2 v rednem delu so bile v tekmi za tretje mesto na vrsti enajstmetrovke, pri strelih z bele točke pa je odločilni zadetek za kolumbijsko ekipo dosegel Borja.