Kot je povedal izvršni direktor španske lige Javier Gomez, med davčnimi dolžniki ni obeh največjih španskih klubov Barcelone in madridskega Reala.
Kar 70 odstotkov 230-milijonskega davčnega dolga pa je zgoščenega na le nekaj klubov - v prvi ligi sta to Oblakov Atletico Madrid, za katerega ocenjujejo, da ima še okoli 35 milijonov dolga, in Espanyol, v drugi pa Valladolid, Mallorca, Zaragoza in Elche.
V Španiji v zadnjih letih načrtno sodelujejo s klubi na tem področju. S klubi, ki so dolžni največ, pa vodstvo tekmovanja pripravlja posebne programe in svetuje, kako naj dolgove zmanjšajo. Obenem se tudi dogovarjajo z davčnimi oblastmi o možnostih plačila zaostalih obveznosti v daljšem obdobju.
Po predvidevanju vodstva španske La lige bo takšen način dela do leta 2020 celoten davčni dolg klubov prve in druge lige zmanjšal na le 50 milijonov evrov.
Berite brez oglasov in dostopajte do zaklenjenih vsebin
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki berejo stran brez oglasov in imajo brezplačen promocijski dostop do zaklenjenih vsebin
Nemoteno branje brez oglasov
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki berejo stran brez oglasov.
Španski klubi vztrajno nižajo dolgove, še zmeraj prednjači Atletico
Španski nogometni klubi, ki so v preteklih letih dolgovali stotine milijonov evrov davčnim oblastem, so na tem področju naredili korak v pravo smer. Kot je sporočilo vodstvo španske lige, je zdaj skupni davčni dolg klubov prve in druge lige 230 milijonov evrov, še pred tremi leti pa je bila številka 650 milijonov evrov.
Privoščite si neomejeno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov in imajo brezplačen promocijski dostop do
Plus
vsebin.
Več informacij
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke