05.08.2016 13:30:25

Lani Messi, letos pa ...

reuters

Evropska nogometna zveza je objavila imena finalistov izbora za najboljšega nogometaša v Evropi.

To so Portugalec Cristiano Ronaldo, Valižan Gareth Bale in Francoz Antoine Griezmann.

Ronaldo, dobitnik nagrade leta 2014, ki je z Realom osvojil ligo prvakov, zatem pa še naslov evropskega prvaka s Portugalsko, je favorit za novo zmago. Bale, njegov soigralec iz Reala, je v kraljevem klubu prav tako osvojil ligo prvakov, z Walesom pa je prišel do polfinala EP v Franciji.

Griezmann je s Francijo tam prišel do finala in bil izbran za najboljšega igralca turnirja, bil je tudi najboljši strelec. S svojim Atleticom, pri katerem brani slovenski reprezentant Jan Oblak, je bil finalist lige prvakov.

Dobitnika bodo razglasili 25. avgusta. Novinarji iz 55 držav, ki so članice Uefe, so dvakratnega dobitnika nagrade, igralca Barcelone Argentinca Lionela Messija, postavili na peto mesto, za soigralca Luisa Suareza, najboljšega strelca španskega prvenstva.

To nagrado so prvič podelili leta 2011, dvakrat jo je dobil Messi, po enkrat pa Ronaldo, Španec Andres Iniesta in Francoz Franck Ribery.