14.07.2016 20:49:38

Mezgec tretji na tretji etapo po Poljski

Arsen Perić

Italijan Nicollo Bonifazio (Trek-Segrafredo) je zmagovalec tretje etape kolesarske dirke po Poljski.

Preizkušnjo od Zawiercieja do Nowega Sacza, dolgo 240 km, je dobil pred Nizozemcem Morenom Hoflandom (LottoNL-Jumbo), tretji je bil slovenski kolesar Luka Mezgec (Orica). Skupno je v vodstvu Kolumbijec Fernando Gaviria (Etixx - Quick-Step).

V sprintu glavnine sta etapo končala tudi Simon Špilak (Katjuša) na 61. in Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) na 64. mestu, Matej Mohorič (Lampre-Merida) pa je bil 137. (+ 7:55).

Po današnji sprinterski etapi je skupno vodstvo obdržal Gaviria, drugi je današnji etapni zmagovalec Bonifazio, ki zaostaja šest sekund, tretji pa Avstralec Ewan Caleb (Orica).

Od Slovencev je najvišje Simon Špilak na 54. mestu (+ 0:25), z enakim zaostankom je Primož Roglič 79., 114. je Luka Mezgec, 125. pa Mohorič.

V petek bodo kolesarji vozili na razgibani 218 kilometrov dolgi četrti etapi od Nowega Sacza do Rzeszowa Podkarpackieja, na kateri bodo prevozili tudi šest gorskih ciljev.