28.02.2016 22:19:05

Nova Messijeva čarovnija (video)

reuters

Barcelona še bližje šampionski zvezdici.

Barcelona je naredila nov korak proti novemu naslovu španskega prvaka. Katalonski velikan je v 26. prvenstvenem krogu gostil Sevillo, ki mu je na Camp Nou sicer povzročala nekaj preglavic, toda naposled se je razpletlo po pričakovanem scenariju. Z 21. zmago gostiteljev, ki so tako ohranili osem točk naskoka pred Atleticom, pred Realom, ki je moral v madridskem obračunu priznati premoč Janu Oblaku in soigralcem, pa imajo že 12 točk prednosti.

Andaluzijci so v 20. minuti povedli, med strelce se je vpisal Victor Vitolo, a že po dobre po ure je Barca zaostanek izničila. V glavni vlogi je bil kdo drug kot Lionel Messi. S še eno čarovnijo, s še eno mojstrovino iz prostega strela. S približno 20 metrov, nekoliko z leve strani, je z levico zadel levi zgornji kot vratarja Sergia Rica. Res izjemno, v četrti minuti nadaljevanja je bilo 2:1. V polno je zadel Gerard Pique in pozneje se je izkazalo, da je španski reprezentančni branilec postavil tudi končni izid.