15.12.2015 12:01:17

Vodstvo 4:0 po polčasu? Zmaga?! Pa kaj še! (video)

vszi

Na Novi Zelandiji so bili priča epski nogometni tekmi.

Stadion Bluewater v Napierju na Novi Zelandiji je bil prizorišče epske nogometne tekme. V tamkajšnji elitni ligi sta se pomerila kluba Hawke's Bay United in Wellington Phoenix, gostje so po uvodnih 45 minutah na odmor odšli prepričani, da so že vknjižili vse tri točke. In kdo bi jim lahko zameril – vodili so že s 4:0. Toda nato se je začelo, v drugem polčasu so bili gledalci priča zgodovinskim dogodkom.

Že to, da je v drugih 45 minutah padlo kar šest zadetkov, je nekaj, kar se ne zgodi ravno vsak dan. Zgodilo pa se je še nekaj: gostitelji so prišli do točke. Da, nismo se zmotili, tekma se je končala z remijem. Ekipa Angleža Bretta Angella je v uvodnih štirih minutah drugega polčasa prepolovila zaostanek, obupala pa ni niti tedaj, ko so se gostje veselili že petega gola. Med 68. in 92. minuto so domači zabili še tri zadetke, zadnjega torej v sodnikovem podaljšku, in prišli do remija, ki se ga bodo še dolgo bolj spominjalo kot marsikatere zmage.

Dramo s tekme si lahko ogledate v priloženem posnetku.