23.09.2015 08:47:01

Neuer prišel do sredine igrišča in imel srečo (video)

Poglejte, kaj se lahko zgodi vratarju, ki se odloči, da bo posredoval precej izven svojega kazenskega prostora.

Tekma med Bayernom in Wolfsburgom je bila – nora! Zaznamoval jo je seveda predvsem poljski reprezentančni napadalec Robert Lewandowski s petimi zadetki v vsega devetih minutah, a to ni bilo vse. Omembe vreden trenutek se je recimo zgodil tudi malce pred koncem prvega polčasa, ko je Wolfsburg še vodil z 1:0. Tedaj so gostje prekinili napad Bavarcev, vratar Wolfsburga pa je žogo brcnil na polovico Bayerna.

Vratar domačih Manuel Neuer se je odločil steči globoko iz svojega gola, toda zgodila se mu je napaka – žogo je namreč izgubil. In potem skorajda storil prekršek, za katerega bi ga sodnik bržčas "nagradil" s kartonom rdeče barve. No, to se ni zgodilo in do žoge je prišel Josuha Guilavogui, ki je s sredine igrišča nemudoma udaril po njej ter to dejansko storil precej dobro. Tako dobro, da bi skoraj zadel. Če mu ne bi ponagajala vratnica. Neuer je imel tako srečo, njegovo tokratno posredovanje pa priča, da se vedno in za vsako ceno pač ne splača zapustiti svojega prostora med vratnicama.