J.Z.
J.Z.
18.08.2015 07:52:57

Barceloni čudež ni uspel

Nogometaši Athletica Bilbaa so zmagovalci španskega superpokala. V povratni tekmi proti prvaku Barceloni so iztržili neodločen izid 1:1 (0:1), ker pa so prvo tekmo doma dobili s 4:0, so se veselili svoje prve lovorike po 31 letih.

Po letu 2007 se je tudi prvič zgodilo, da superpokal ni prišel v roke državnemu prvaku. Lionel Messi je dve minuti pred koncem prvega polčasa domače sicer popeljal v vodstvo, toda v 56. minuti so ti ostali le z desetimi možmi na igrišču, saj je sodnik izključil Gerarda Piqueja. Gosti so številčno prednost izkoristili, v 74. minuti je izenačil Aritz Aduriz, ki je na prvi tekmi dosegel kar tri gole. V 86. minuti je rdeč karton prejel tudi igralec Athletica Kike Sola, a to na rezultat ni vplivalo.Barcelona bo branjenje naslova državnega prvaka v nedeljo začela prav v Bilbau