13.04.2015 22:49:07

Primera division: Valencia se je Atleticu približala na točko

V Španiji so tekme 31. kroga potekale v treh tekmovalni dnevih.

V nedeljo zgodaj popoldne sta se v predmestju Madrida pomerila Getafe in Villarreal. Za klub iz Vila-reala je po dolgem času spet zaigral Bojan Jokić, ki je na zelenici preživel vseh 90 minut. To je bila za slovenskega branilca sploh prva tekma v letošnji sezoni, nazadnje je v rumenem dresu zaigral v lanski sezoni, in sicer "daljnega" 18. maja, ko je sodeloval pri zmagi na gostovanju pri Real Sociedadu. Nato je staknil poškodbo, septembra pa moral še pod nož zaradi težav z meniskusom. Toda težave s poškodbami so očitno zdaj pozabljene, ob vrnitvi pa je svojemu klubu pomagal do pomembne točke (1:1).

Vseh 90 minut je na zelenici preživel tudi Rene Krhin, ki pa je moral s Cordobo priznati premoč Elcheju. Gostje so slavili z 2:0 in moštvo z južnega dela Španije spravili v velike težave. Cordoba za mestom, ki zagotavlja obstanek med elito, zdaj zaostaja že za ogromnih 10 točk.

SANJSKI NIZ OBLAKA KONČAL KAR TORRES
Sobotni uvod je pripadel madridskemu Realu, ki je na domačem Santiagu Bernabeuu s 3:0 premagal goste iz Eibarja. Med strelce se je spet vpisal Cristiano Ronaldo, ki je tako dosegel že 38. zadetek v letošnji sezoni španskega prvenstva, svoj delež pa sta pristavila še Javi Hernandez in Jese Rodriguez.

Za slovenske ljubitelje nogometa je bila bolj zanimiva tekma v Malagi, kjer je gostoval Atletico Madrid. Trener Atletica Diego Simeone je mesto med vratnicama tudi tokrat ponudil Janu Oblaku, ki pa je moral prvič od kar brani v španskem prvenstvu po žogo v svojo mrežo. Prvi, ki mu je uspelo premagati slovenskega vratarja je bil kar njegov soigralec Fernando Torres. Španski napadalec je lastno mrežo zatresel v 37. minuti, skupno pa je Oblak ostal neporažen dolgih 455 minut. Kljub nesrečnemu zadetku pa se Madridčani s težkega gostovanja vračajo vsaj s točko. To je Atleticu v 78. minuti zagotovil Antoine Griezmann, ki je s svojim drugim zadetkom na obračunu poskrbel za izenačenje na 2:2.

Z enakim izidom se je končalo srečanje v Sevilli, kjer je gostovala Barcelona. Vodilna ekipa španskega prvenstva je sicer povedla že z 2:0, nato pa vodstvo slabih deset minut pred zadnjim sodnikovim žvižgom izpustila iz rok.

31. krog španskega prvenstva

REAL MADRID - EIBAR 3:0 (2:0)
1:0 Ronaldo (21), 2:0 Hernandez (31), 3:0 Jese (83)

MALAGA - ATLETICO 2:2 (1:1)
0:1 Griezmann (25), 1:1 Torres (37, avtogol), 2:1 Samuel (71), 2:2 Griezmann (78)

SEVILLA - BARCELONA 2:2 (1:2)
0:1 Messi (14), 0:2 Neymar (31), 1:2 Banega (38), 2:2 Gameiro (84)

ALMERIA - GRANADA 3:0 (1:0)
1:0 Teye (45+1), 2:0 Espinosa (59), 3:0 Teye (87)

CELTA VIGO - RAYO VALLECANO 6:1 (4:1)
0:1 Manucho (1), 1:1 Larrivey (6), 2:1 Mina (21), 3:1 Larrivey (37), 4:1 Mina (40), 5:1 Mina (51), 6:1 Mina (56)

GETAFE - VILLARREAL 1:1 (0:0)
0:1 Uche (52, enajstmetrovka), 1:1 Castro (64)

ESPANYOL - ATHLETIC BILBAO 1:0 (1:0)
1:0 Garcia (40)

REAL SOCIEDAD - DEPORTIVO 2:2 (1:1)
1:0 Prieto (33, enajstmetrovka), 1:1 Perez (40), 2:1 Castro (57), 2:2 Toche (78)

CORDOBA - ELCHE 0:2 (0:1)
0:1 Roco (41), 0:2 Pašalić (68)

VALENCIA - LEVANTE 3:0 (2:0)
1:0 Alcacer (16), 2:0 Feghouli (36), 3:0 Negredo (90)