25.08.2014 22:07:28

Real težje od pričakovanj

Po včerajšnji zanesljivi zmagi katalonskega tekmeca, je danes tudi Real Madrid uspešno opravil s prvo prvenstveno tekmo. Na domačem igrišču je malce težje od pričakovanj premagal novinca v ligi, Cordobo. Končni rezultat je bil 2:0.

Navijači madridskega Reala so na Santiago Bernabeu pričakovali igro mačke z mišjo, verjeli so, da bodo njihovi ljubljenci zlahka opravili s Cordobo in da jim bodo nasuli kar nekaj zadetkov, toda zmotili so se. Novinec v prvi ligi se je favorizranemu belemu baletu zelo dobro upiral, na koncu pa je le moral priznati premoč. Madridčane je v 30. minuti v vodstvo popeljal Francoz Karim Benzema, ki je najvišje skočil v kazenskem prostoru gostov po predložku Tonija Kroosa iz kota.

Galaktiki so po uvodnem zadetku poskušali dokončno streti odpor trdoživih gostov, toda nikakor niso uspeli zadeti še drugič. Še več, do zadetka so prišli nogometaši Cordobe, toda zaradi prepovedanega položaja ga je sodnik upravičeno razveljavil. V 90. minuti pa so si gledalci le oddahnili, za strel od daleč se je odločil prvi zvezdnik belega baleta Cristiano Ronaldo in uspel premagati vratarja Carlosa.

Realov mestni tekmec in aktualni španski prvak Atletico v uvodnem krogu ni uspel zmagati. Na gostovanju proti Rayu Vallecanu je iztržil le remi brez zadetkov. Slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak je tekmo spremljal s klopi za rezervne igralce.

Barcelona je novo sezono španskega prvenstva začela s prepričljivo zmago na domačem Camp Nouu. Kljub temu, da je Elche od 44. minute igral z igralcem več, takrat je bil izključen Javier Mascherano, pa gostitelji niso delovali prav nič številčno oslabljeni. Vodilni zadetek je dve minuti pred izključitvijo dosegel Lionel Messi, ki je tako nakazal, da je skromna lanska sezona zanj preteklost, na 2:0 je povišal Munir El Haddadi, končnih 3:0 pa je postavil Messi.

Uvodna tekma nove sezone je pripadla Malagi, zmago pa ji je v 35. minuti zagotovil Luis Alberto, ki v Španiji igra kot posojen član angleškega Liverpoola. Gostitelji so sicer v zaključku srečanja igrali z dvema igralcema manj, kar pa na srečo domačih navijačev Baski niso uspeli izkoristiti.

1. krog španskega prvenstva

MALAGA - ATHLETIC 1:0 (1:0)
1:0 Alberto (35)

SEVILLA - VALENCIA 1:1 (1:0)
1:0 Vidal (44), 1:1 Orban (88)

GRANADA - DEPORTIVO 2:1 (0:1)
0:1 Cavaleiro (20), 1:1 Rochina (55), 2:1 Foulquier (77)

ALMERIA - ESPANYOL 1:1 (0:0)
1:0 Soriano (52), 1:1 Garcia (103)
(V drugem polčasu je bilo srečanje zaradi izpada elektrike za deset minut prekinjeno.)

EIBAR - REAL SOCIEDAD 1:0 (1:0)