20.10.2024 18:09:19

Ilirija odlično reagirala po spodrsljaju in prišla do nove zmage

Košarkarji Ilirije so v 4. krogu lige OTP banka premagali ECE Triglav z 78:69 (17:18, 43:34, 61:52).

ECE Triglav - Ilirija 69:78 (18:17, 34:43, 52:61)
* Dvorana Planina, gledalcev 150, sodniki: Lapanović (Novo mesto), Špendl (Limbuš), Žlajpah (Grosuplje).
* ECE Triglav Kranj: Šikanić 9, Jelenc 12, Čabrilo 15 (2:2), Bilić 10 (2:2), Flerin 13, Ristić 8, Sanabor 2 (0:1).
* Ilirija: Golson, Padjen 5, Ferme 7, Škorjanc 7, Orel 12 (2:2), Tomažič 18 (0:2), Mikuš 10 (1:2), Jockuch 12 (4:4), Kureš 7 (0:2).
* Prosti meti: ECE Triglav 4:5, Ilirija 7:12.
* Met za tri točke: ECE Triglav 9:27 (Flerin 3, Bilić 2, Jelenc 2, Šikanić, Čabrilo), Ilirija 7:25 (Orel 2, Ferme, Kureš, Padjen, Škorjanc, Mikuš).
* Osebne napake: ECE Triglav 16, Ilirija 16.
* Pet osebnih: /.

Ilirija se je po spodrsljaju v prejšnjem krogu, ko je na domačem parketu doživela prvi poraz v ligi OTP banka, hitro vrnila na pot zmage. V Kranju je premagala ECE Triglav z 78:69

Ljubljančani pod taktirko Stipeta Modrića so imeli večino čase stvari pod nadzorom. Borbeni in motivirani domačini so se jim dobro zoperstavili v prvi četrtini ter v zadnji tretjini tekme, potem ko je Ilirija dosegla najvišjo prednost na dvoboju (56:37).

ECE Triglav se je pet minut pred koncem približal na sedem točk zaostanka (66:59), zmage pa ni uspel ogroziti, saj je bila naveza Ilirije Tim Tomažič (18 točk, 8 skokov, 4 podaje, 3 ukradene žoge), Enej Orel (12 točk, trojke 2:2) in Kur Jockuch (12 točk, 5 skokov) dovolj zbrana in natančna v napadu.

Za Kranjčane je Črt Čabrilo dosegel 15 točk ter imel 7 podaj in 4 skoke, Jošt Frelin je prispeval 13 točk, Blaž Jelenc pa 12.

Ilirijo v naslednjih dveh krogih čakata zahtevni preizkušnji doma s Krko (22. 10.) in v gosteh pri Kansai Heliosu (2. 11.), ECE Triglav pa bo prvo zmago v DP napadal v Laškem (26. 10.).