30.09.2024 20:01:40

Helios začel z zmago

Košarkarji Kansai Heliosa so v 1. krogu lige OTP banka premagali GGD Šenčur z 79:57 (21:16, 33:27, 60:43).

* Dvorana Domžale, gledalcev 700, sodniki: Majkič (Hrastnik), Gajšek (Podčetrtek), Smolej (Novo mesto).
* Kansai Helios: Dolničar 2, Zemljič 11 (3:3), Klavžar 3, Copot 14, Urbiha 6, Knežević 12, Kosi 6 (2:2), Mahkovic 13 (6:6), Sirc 12 (4:6).
* Gorenjska gradbena družba Šenčur: Radomirović 6, Novak 4, Todorović 5 (1:4), Antić 10 (4:5), Malovčić 10 (1:2), Petrovič 5 (1:2), Livadić 2, Čibej 15 (4:5).
* Prosti meti: Kansai Helios 15:17, GGD Šenčur 11:18.
* Met za tri točke: Kansai Helios 8:29 (Copot 4, Zemljič 2, Klavžar, Mahkovic), GGD Šenčur 4:20 (Čibej 3, Malovčić).
* Osebne napake: Kansai Helios 22, GGD Šenčur 17.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Kansai Heliosa so uspešni začeli novo sezono državnega prvenstva. V uvodni tekmi pred domačimi gledalci so premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur z 79:57.

Domžalčani in Šenčurjani so tako kot večina ekip v ligi OTP banka prevetrili in pomladili zasedbi v primerjavi s prejšnjo sezono. Gostje so se predstavili z ekipo s povprečno starostjo 22 let, domači s šestimi novimi igralci pa so vpisali prvo zmago pod taktirko domačega trenerja Jureta Močnika.

Kansai Helios, ki je v zadnjih treh sezonah igral v finalu DP, si je prednost za mirno končnico priigral na začetku drugega polčasa, ko se je z delnim izidom 12:0 oddaljil na 45:27. GGD Šenčur je potreboval več kot pet minut igre za prvi koš v nadaljevanju.

Pet domačih igralcev je imelo dvomestno število točk - Jan Copot je 14 točkam (trojke 4:6) dodal 7 skokov, Blaž Mahkovic 13 točkam 8 podaj, na drugi strani pa je bil najbolj učinkovit Matej Čibej s 15 točkami (trojke 3:4).

V drugem krogu bodo Domžalčani gostili Terme Olimia (3. 10.), GGD Šenčur pa se bo 7. oktobra doma pomeril z Ilirijo.