Janša dobil krila: je to začetek konca Roberta ...

Takšnega selektorja pa še ne: Nasmejani Kek ...

ilicic kurtic Ekipa24.si

Danci so znoreli! Pogačar Sloveniji na velikem ...

0 26.05.2024 19:55:28

Cedevita Olimpija zmago oddaljena od 21. naslova državnega prvaka

Košarkarji Cedevite Olimpije so v drugi tekmi finala lige Nova KBM premagali Kansai Helios z 80:73 (23:22, 47:38, 60:57).

* Dvorana Tivoli, gledalcev 1200, sodniki: Pukl (Limbuš), Majkič (Hrastnik), Mohorič (Velenje).
* Cedevita Olimpija: Stewart 9 (3:4), Radičević 5, Cobbs 10 (2:2), Blažič 22 (3:4), Jones 12 (2:2), Ščuka 3 (3:4), Omić 9 (1:2), Dragić 10 (6:7).
* Kansai Helios: Blomgren 9, Bernard 4 (0:2), Mirtič 16, Nemanič 9, Copot 5, Mahkovic 22 (5:6), Sirc 8 (2:2).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 20:25, Kansai Helios 7:10.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 6:30 (Blažič 3, Cobbs 2, Radičević), Kansai Helios 8:27 (Nemanič 3, Mahkovic 3, Copot, Blomgren).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 17, Kansai Helios 23.
* Pet osebnih: /.

Košarkarje Cedevite Olimpije le še zmaga loči od 21. naslova državnega prvaka. V finalni seriji lige Nova KBM proti Kansai Heliosu vodijo z 2:0. Danes v dvorani Tivoli so tako kot pred 48 urami v Domžalah slavili s sedmi točkami razlike.

Tretja tekma finala bo v sredo, 29. maja ob 20. uri v Domžalah.

Cedevita Olimpija se hkrati poteguje za četrti zaporedni naslov v ligi Nova KBM in tretjo lovoriko v tej sezoni, potem ko je že osvojila slovenski superpokal in pokal Spar.

Domžalčani sedmič igrajo v finalu državnega prvenstva, tretjič zaporedoma, doslej pa so dvakrat dvignili pokal - 2007 in 2016.

Ljubljančani so tudi v drugo potrdili vlogo favorita. Zasedbo iz Domžal, ki je večino tekme odigrala s sedmimi igralci, so dokončno zlomili šele v zadnjih minutah.

Štiri minute pred iztekom časa so gostje vodili z 71:68, nato pa so gostitelji naredili delni izid 8:0 in zanesljivo prišli do druge zmage.

Najboljši strelec pri Cedeviti Olimpiji je bil kapetan Jaka Blažič z 22 točkami (met iz igre 8:15), največ točk za Kansai Helios pa je prav tako dosegel kapetan Blaž Mahkovic, prav tako 22 (met iz igre 7:21).

Značke: košarka, dp