Matej Zemljič: Kampiral sem včasih, in to zelo ...

Nogometašu Maribora umrl oče, a je proti Romunom...

0 14.05.2024 22:56:10

Helios v gosteh visoko ugnal Krko in povedel z 1:0 v polfinalni seriji

kzs.si
Košarkarji Kansai Heliosa so v prvi tekmi polfinala lige Nova KBM premagali Krko s 86:70 (24:15, 37:33, 63:52).

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 300, sodniki: Krejić (Kranj), Krajnc (Domžale), E. Javor (Ljubljana).
* Krka: Planinić 5 (1:2), Hamilton 1 (1:4), Stergar 9, Bobnar 4 (2:2), Bačvić 4 (2:2), Cerkvenik 4, Jurković 19 (4:6), Špan 14 (1:1), Škedelj 10 (1:2).
* Kansai Helios: Blomgren 14 (1:1), Bernard 12 (3:4), Mirtič 14 (0:1), Nemanič 9, Copot 15, Mahkovic 8 (4:5), Sirc 2 (2:2), Daneu 12.
* Prosti meti: Krka 12:19, Kansai Helios 10:13.
* Met za tri točke: Krka 6:23 (Špan 3, Stergar, Škedelj, Jurković), Kansai Helios 10:31 (Nemanič 3, Copot 3, Blomgren 3, Bernard).
* Osebne napake: Krka 17, Kansai Helios 23.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Kansai Heliosa so dobili prvo tekmo polfinalne serije na dve zmagi lige Nova KBM. V dvorani Leon Štukelj v Novem mestu so premagali Krko s 86:70. Druga tekma bo v soboto, 18. maja v Domžalah, morebitna tretja pa bo na sporedu 21. maja.

Zmagovalec se bo v finalu na tri zmage pomeril z zmagovalcem serije med Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur in Cedevito Olimpijo, ki se bo začela v sredo ob 20. uri v Šenčurju.

To je bila četrta tekma med Krko in Kansai Heliosom v tej sezoni, tretje zmage pa so se zasluženo veselili izbranci trenerja Damjana Novakovića.

Gostje so bili v prednosti večino tekme, v prvem polčasu so imeli že 13 točk prednosti, vprašanje zmagovalca pa so rešili v uvodu zadnje četrtine, ko so povedli z 72:55.

Pri gostih, ki so igrali organizirano in zbrano, ni bilo izstopajočega posameznika, saj so si točkovni izkupiček v napadu enakomerno razdelili Jan Copot (15 točk, 5 skokov), Perttu Blomgren (14 točk, trojke 3:7), Tibor Mirtič (14 točk 9 skokov), Malcolm Bernard (12 točk, 5 podaj) in Žiga Daneu (12 točk, 8 skokov).

Na drugi strani velja iz sivega domačega povprečja izpostaviti le Roberta Jurkovića z 19 točkami in 10 skoki.

Značke: košarka, dp