Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 24.11.2023 21:51:31

Novomeščani brez večjih težav odpravili Šenčur

Luka Vovk
Košarkarji Krke so na zaostali tekmi 8. kroga lige Nova KBM v Novem mestu premagali GGD Šenčur s 83:61 (16:19, 39:31, 60:45).

Košarkarji Krke so v zadnjem času odigrali nekaj izenačenih dvobojev.Na prejšnji tekmi so v Domžalah zabeležili prvi poraz v prvenstvu, proti GDD Šenčurju pa so se želeli vrniti na zmagovito pot. To jim je tudi uspelo, in sicer brez večjih težav. Gosti so vodili le v prvi četrtini, ki so jo tudi dobili s tremi točkami razlike.

Domači so s točkami Mihe Cerkvenika sicer povedli s 5:0, nato pa zašli v krizo. Gorenjci so z delnim izidom 15:2 ušli na osem točk razlike, ob koncu uvodne četrtine pa se je razlika že zmanjšala na tri. Po dveh zaporednih koših Mihe Škedlja so domači spet povedli, prednosti pa tudi do konca niso več izpustili iz rok.

Že ob polčasu so po nekaj lepih in učinkovitih prodorih Isaiaha De Vonta Cousinsa in trojki Leona Strgarja ob zvoku sirene vodili z 39:31, nato drugi del začeli z delnim izidom 8:0 in upanje gostov je počasi plahnelo. Dolenjci so že v tretji četrtini vodili že za 18 točk, tako da je bilo že takrat jasno, da bosta točki ostali doma.

V naslednjem prvenstvenem krogu bo Krka gostovala v Rogaški, GDD Šenčur pa bo že čez tri dni gostil Hopse Polzelo.

Krka - GGD Šenčur 83:61 (16:19, 39:31, 60:45)
* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 300, sodniki: Krejić, Krajnc, Gajšek.
* Krka: Stergar 18 (6:6), Bobnar 2, Cerkvenik 8, Cousins 16, Jurković 3, Špan 10 (4:4), Škedelj 10 (2:2), Radovanović 11, Macura 5 (1:2).
* GDD Šenčur: Novak 8 (2:2), Ožegovič 1 (1:2), Kmetič 17, Murić 8, Đapa 7 (2:2), Dragović 10, Petrovič 5, Malovčić 5.
* Prosti meti: Krka 13:14, GDD Šenčur 5:6.
* Met za tri točke: Krka 6:17 (Stergar in Cerkvenik po 2, Jurković, Radovanović), GDD Šenčur 8:31 (Kmetič 3, Dragović 2, Malovčić, Đapa, Petrovič).
* Osebne napake: Krka 15, GDD Šenčur 23.
* Pet osebnih: /

* Izidi, 9. krog:
- sreda, 22. november:
Kansai Helios - Krka       83:80 (28:25, 48:44, 65:66)

- petek, 24. november:
LTH Castings - Šentjur     73:82 (13:29, 32:42, 52:59)