Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 24.11.2023 21:44:53

Šentjur zmagoslavno iz Škofje Loke

Luka Vovk
V boju za tretje mesto na lestvici so škofjeloški košarkarji morali priznati premoč Šentjurčanom, ki so se z zmago na Gorenjskem s tekmeci izenačili na razpredelnici.

Zmaga gostov ni presenečenje, saj so dobro formo nazadnje potrdili v prejšnjem krogu, ko so šele po podaljšku izgubili z vodilno Krko.

Da ne bodo ničesar prepustili naključju, so gostje dokazali že v prvem delu in si tik pred koncem priigrali 17 točk prednosti (12:29). A gostitelji se niso predali in se v drugi četrtini približali na -7 (32:39). V tretjem delu pa na šest točk razlike (50:56) in napovedali zanimivo končnico.

In gledalci so prišli na svoj račun. Kendall Robinson je dobri dve minuti in pol pred koncem znižal na 69:70, za preobrat pa je domačim zmanjkalo moči. Najprej je Marko Jurić zadel prosta meta, nato pa Nejc Zupan trojko za 75:69 in te prednosti si Šentjur ni več pustil vzeti. Domači so sicer stavili na vse, a obenem delali napake, ki so bile usodne.

Jurič je za zmagovalce dosegel kar 30 točk, Robinson za domače 18.

Prihodnji konec tedna bo Šentjur gostoval v Domžalah pri Kansai Heliosu, Gorenjce pa čaka gostovanje v Podčetrtku.

LTH Castings - Šentjur 73:82 (13:29, 32:42, 52:59)

* Dvorana Poden, gledalcev 170, sodniki: Palčič (Postojna), Rener (Koper), Rebeušek (Celje).
* LTH Castings: Lampret 3, Robinson 18 (2:5), Jugovic 2, Ristić 4, Frelih 15 (2:4), Kerić 3, Filipič 2, Bilić 10 (2:2), Rojc 5 (3:5), White 11.
* Šentjur: Kakar 10 (2:2), Jurič 30 (2:3), Durnik 9 (5:7), Čevizović, Belko 7 (2:4), Zupan 14 (2:2), Benić 7 (2:2), Iyiola 5 (3:5).
* Prosti meti: LTH Castings 9:18, Šentjur 18:25.
* Met za tri točke: LTH Castings 8:30 (White 3, Robinson 2, Lampret, Frelih, Kerić), Šentjur 10:28 (Jurič 4, Kakar 2, Zupan 2, Benić, Belko).
* Osebne napake: LTH Castings 26, Šentjur 25.