oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 13.11.2023 20:26:53

Košarkarji iz Polzele vendarle prišli do prve zmage v sezoni

Košarkarji Term Olimia so v 7. krogu lige Nova KBM izgubili proti Hopsom Polzeli z 78:89 (24:13, 44:44, 63:63).

* Športna dvorana, gledalcev 100, sodniki: Grbić, Pipan (oba Ljubljana), Novak (Postojna).
* Terme Olimia: Pelko 11 (1:2), Stojmenov 14 (4:7), Struger 17 (3:4), Malone 12, Atanacković 15 (0:2), Pajk 4, Livadić 5 (3:4).
* Hopsi: Skipper-Brown 13 (3:5), Đukanović 2, Glavan 8, Robb 23 (4:4), Vasilić 5 (1:1), Grušovnik 18 (2:3), Petrovič 20 (4:5).
* Prosti meti: Terme Olimia 11:19, Hopsi 14:18.
* Met za tri točke: Terme Olimia 7:31 (Pelko 2, Stojmenov 2, Malone 2, Atanacković), Hopsi 7:18 (Robb 3, Petrovič 2, Glavan 2).
* Osebne napake: Terme Olimia 24, Hopsi 21.
* Pet osebnih: /.

Dvoboj Podčetrtanov in Polzeljanov je pomenil obračun ekip z dna lestvice. Če so prvi doslej imeli eno zmago, so bili Polzeljani še brez. Toda tokrat so slednji dobro odigrali zadnjo četrtino, s katero so v svoj prid odločili tekmo, na kateri so iz igre metali 52-odsotno.

Podčetrtani so tekmo bolje začeli, prvo četrtino dobili za devet točk, a so jim Polzeljani v drugih desetih minutah vrnili z enako mero, tako da sta ekipi drugi polčas začeli poravnani.

Tudi po 30 minutah sta zasedbi bili povsem izenačeni, v zadnjih desetih minutah pa je voda stekla na mlin Polzeljanov, ki so zadnjih deset minut dobili za enajst točk. V teh so prednjačili Cooper Robb, Jordan Skipper Brown in Matic Grušovnik.

Pri domačih je bil s 17 točkami najboljši strelec Igor Struger, medtem ko sta pri gostih prednjačila Robb s 23 in Timon Petrovič z 20 točkami. Grušovnik je tekmo končal z 18 točkami in osmimi skoki.

Podčetrtani bodo v 8. krogu prihodnji ponedeljek gostovali pri Triglavu, Polzeljani pa bodo dva dni prej gostili Rogaško.

Značke: košarka, dp