Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 30.10.2023 20:03:19

Kansai Helios tudi po petih tekmah še ne pozna poraza

Luka Vovk
Košarkarji Kansai Heliosa so v 5. krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia s 75:71 (14:17, 37:23, 54:46).

* Dvorana Podčetrtek, gledalcev 150, sodniki: Petek (Limbuš), Smrekar (Nova Gorica), Savić (Brežice).
* Terme Olimia Podčetrtek: Pajk 4, Pelko 7 (2:3), Škorjanc 4, Švigelj 7, Stoimenov 23 (7:9), Struger 10 (0:1), Malone 2, Atanacković 8 (3:4), Livadić 6.
* Kansai Helios: Blomgren 9 (2:2), Zemljič 6, Mirtič 14 (0:2), Nemanič 3 (1:2), Barič 8, Glišić 15 (3:4), Mahkovic 18 (6:8), Daneu 2.
* Prosti meti: Terme Olimia 12:17, Kansai Helios 12:18.
* Met za tri točke: Terme Olimia 7:24 (Stoimenov, Pelko, Atanacković, Švigelj), Kansai Helios 9:24 (Barič 2, Glišić 2, Mahkovic 2, Zemljič 2, Blomgren).
* Osebne napake: Terme Olimia 23, Kansai Helios 16.
* Pet osebnih: /.

Kansai Helios tudi po petem krogu ostaja neporažen v ligi Nova KBM, Terme Olimia pa so doživele četrti poraz, drugega na domačem parketu.

Čeprav so imeli gostje na začetku drugega polčasa že 15 točk naskoka, so se morali krepko potruditi za dve točki. V zadnjih petih minutah, ko so domači s preobratom povedli z 61:57, je stvari v svoje roke vzel kapetan Kansai Heliosa Blaž Mahkovic.

V zadnjih petih minutah je Mahkovic dosegel 12 od svojih 18 točk (met 5:16, 5 skokov). Ob dveh koših Tiborja Mirtiča (14 točk, 9 skokov) so gostje dobro minuto pred koncem povedli z 71:65 in zanesljivo prišlo do zmage.

Tako je izzvenela odlična predstava Aleksandra Stoimenova, ki je za Terme Olimia dosegel 23 točk (trojke 4:8) ter zbral po osem skokov in podaj.

Podčetrtčani bodo naslednji dve tekmi igrali v gosteh - 5. novembra v ligi Nova KBM v Novem mestu ter dva dni kasneje v pokalu Spar v Slovenskih Konjicah, Domžalčani pa bodo v naslednjem krogu DP gostili Rogaško (6. 11.).

Značke: košarka, dp