Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 28.10.2023 15:56:03

Na Planini zmaga Štajercev

KK Krka / Drago Perko
Košarkarji Šentjurja so v 5. krogu lige Nova KBM premagali ECE Triglav s 64:59 (15:19, 29:30, 46:47).

ECE Triglav - Šentjur 59:64 (19:15, 30:29, 47:46)

* Dvorana Planina, gledalcev 500, sodniki: Grbić (Ljubljana), Lapanović (Novo mesto), Novak (Postojna).
* ECE Triglav Kranj: Brenkuš 4 (2:2), Dornik 15 (2:3), Čabrilo 10 (2:2), Šikanić 8 (2:3), Urbiha 15 (2:3), Flerin 7 (4:6).
* Šentjur: Jurič 7 (1:2), Durnik 9, Čevizović 5 (2:2), Belko 7, Zupan 3, Iyiola 9 (3:4), Lapornik 24 (6:6).
* Prosti meti: ECE Triglav 14:19, Šentjur 12:14.
* Met za tri točke: ECE Triglav 7:23 (Urbiha 3, Čabrilo 2, Dornik, Flerin), Šentjur 8:23 (Lapornik 4, Durnik, Belko, Zupan, Čevizović).
* Osebne napake: ECE Triglav 21, Šentjur 22.
* Pet osebnih: Maček (40.).

Šentjur je vseh šest tekem v tej sezoni igral v gosteh in jih dobil pet. Poleg zmage v pokalu Spar v Laškem je slavil še na Polzeli, v Rogaški Slatini, Podčetrtku in danes v Kranju. Edini poraz je doživel v uvodnem krogu lige Nova KBM v Novem mestu.

V 5. krogu državnega prvenstva so bili varovanci trenerja Petra Markovinoviča dovolj zbrani in natančni, da so v zadnjih minutah tekme odbili vse poskuse ECE Triglava, ki je bil praktično tri četrtine v rahli prednosti.

Odločilno vlogo je odigral 35-letni Luka Lapornik, ki je v zadnjih sedmih minutah dosegel sedem od svojih 24 točk (met 7:12, trojke 4:7, 7 skokov). Njegova trojka slabe tri minute pred koncem za 61:57 je bila žebelj v krsto domačih, ki v zaključku niso imeli moči oziroma posameznika, ki bi zadel za preobrat.

Po 15 točk sta za Kranjčane, ki so po tretjem porazu padli pod 50-odstotni izkupiček, prispevala Jan Dornik (11 skokov) in Lovro Urbiha (trojke 3:5, 9 skokov).

ECE Triglav bo tudi naslednji dve tekmi igral doma,3. novembra z ligi Nova KBM z Ilirijo in štiri dni pozneje v pokalu Spar s Slovanom, Šentjur pa se bo 4. novembra prvič predstavil domači publiki proti GGD Šenčurju.

Značke: košarka, dp