Kdo bo novi minister za obrambo: Črnčec, Premk ...

Jan Oblak po koncu tekme na robu solz! Kapetan ...

Skrivni načrt za vrnitev Harryja

nogometasi slovenija portugalska mm Ekipa24.si

Pozor! Sprememba ure sprejema za slovenske ...

1 28.10.2023 05:17:52

Norišnica! Luka se je snel z verige! Nihče ni mogel verjeti, kako je Dallas popeljal do zmage! (video)

Dallas je po izjemni končnici premagal Brooklyn. Izjemni končnici Luke Dončića

Po San Antoniu je Dallas premagal Brooklyn in na najboljši možen način začel novo sezono. Daleč, daaaaleč največ zaslug za zmago s 125:120 pa ima Luka Dončić, ki je v napeti končnici vzel stvari v svoje roke.

Slabe tri minute pred koncem tekme, ko je Brooklyn vodil za pet, se je začel Luka Magic. Ker 37 točk, kolikor jih je dosegel pred tem, zanj nekaj povsem običajnega. Takrat pa se je strgal z verige. S tremi zaporednimi trojkami je Dallas vrnil v vodstvo, slabe pol minute pred zadnjo sireno pa še s četrto (vmes je Josh Green zadel dva prosta meta), najbolj neverjetno izmed vseh, dokončno zlomil tekmeca, da je Green s črte prostih metov za njim le še postavil piko na i fantastični zmagi.

Statistika Luke Dončića: izjemna. Ljubljančan se je ustavil pri 49 točkah, 10 skokih in sedmih asistencah, iz igre je metal kar 64-odstotno (16/25), za tri točke še kanček bolje (9/14), zadel je tudi osem od desetih prostih metov. Izgubil ni niti ene same žoge! Bila je to MVP predstava kapetana slovenske reprezentance.

Izmed njegovih soigralcev je Tim Hardaway Jr. dosegel 19 točk, Kyrie Irving pa 17. Pri gostih je bil s 30 točkami najučinkovitejši Cam Thomas.

Značke: luka-dončić, dallas