Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 28.05.2022 19:53:13

Cedevita Olimpija do druge zmage v finalni seriji

Košarkarji Cedevite Olimpije so na današnji drugi tekmi finala lige Nova KBM premagali Helios Suns. Tretja, morda že odločilna tekma, bo v torek, 31. maja, v Domžalah.

Cedevita Olimpija - Helios 87:75 (24:28, 47:47, 66:66)

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 1000, sodniki: Krejić (Kranj), Grbić, Pipan (oba Ljubljana).

Cedevita Olimpija: Pullen 8 (2:3), Ferrell 3 (1:2), Murić 2, Auguste 10, Blažič 14 (2:3), Omić 14, Dragić 14 (6:6), Hodžić 12, Radovanović 10.

Helios Suns: Bratec 5, Ferme 17 (2:2), Pašajlić 10 (1:2), Mirtič 2, Ervin 7, Oman 9, Prepelič 7, Šantelj 18 (1:2).
Prosti meti: Cedevita Olimpija 11:14, Helios Suns 4:6.
Met za tri točke: Cedevita Olimpija 4:25 (Hodžić 4), Helios Suns 13:36 (Ferme 5, Šantelj 3, Ervin, Oman, Prepelič, Bratec, Pašajlić).
Osebne napake: Cedevita Olimpija 19, Helios Suns 19.
Pet osebnih: /.
Ljubljanski zmaji so se še bolj približali devetnajstemu naslovu državnih prvakov. Po zmagi na prvi tekmi v Domžalah z 81:66 so danes v svojem hramu slavili s 87:75, do končnega zmagoslavja v finalni seriji jih tako loči le še ena zmaga. Prvo zaključno žogo bodo imeli že čez tri dni v Domžalah, kjer se bo tekma začela ob 20.30.

Domžalčani so se pogumno spustili v boj s favoriziranimi Ljubljančani. V osmi minuti so po zabijanju Urbana Omana povedli za devet točk (23:14), v prednosti pa so bili tudi večji del prve polovice tekme.

Izbranci ljubljanskega trenerja Jurice Golemca so jim hitro zadihali za ovratnik, a naredili tudi precej nepotrebnih napak, tako da so Domžalčane ujeli šele 40 sekund pred koncem prvega polčasa, ko je Jaka Blažič izenačil na 47:47.

Ljubljančani, ki na današnji tekmi niso bili posebej razpoloženi - med drugim je njihov met za tri točke znašal 4:25, prav vse pa je zadel Alen Hodžić - so v 25. minuti po polaganju Zorana Dragića po dolgem času povedli s 57:56, a nato do konca tretje četrtine naredili kar precej "neumnosti", kar so Domžalčani izkoristili in jih v 30. minuti znova pahnili v zaostanek (65:66).

Papirnati favoriti finalne serije iz Ljubljane so v zadnji četrtini le postavili stvari na pričakovano mesto, čeprav so nekaj časa potrebovali, da so dosegli pravo delovno temperaturo. Med 32. in 37. minuto so naredili delni izid 13:0 in povedli s 83:70 ter po drugi zmagi naredili odločen korak proti tretji domači lovoriki v tej sezoni, potem ko so lani septembra osvojili superpokal, februarja letos pa tudi pokalno tekmovanje.

V ljubljanski ekipi so bili na današnji tekmi najbolj učinkoviti Blažič, Dragić in Alen Omić. Vsi so dosegli po 14 točk, slednji je pobral še 12 žog pod obema obročema. V domžalski je Leon Šantelj dosegel 18, Tadej Ferme pa 17 točk.