Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 01.03.2022 20:59:56

Marčevska norost se začenja

Košarkarji Cedevite Olimpije so na tekmi 1. kroga lige Nova KBM za prvaka v gosteh premagali Nutrispoint Ilirijo.

Ilirija - C. Olimpija 70:82 (22:16, 41:43, 59:69)

Ljubljana - Dvorana Tivoli, gledalcev 100, sodniki: Majkič (Hrastnik), Španič (Postojna), Mohorič (Velenje).

Nutrispoint Ilirija: Kraljević 8 (1:2), Pajić 4 (2:3), Bačvić 11 (4:4), Vončina 8, Cerkvenik 12 (2:2), Šelko 7 (1:2), Milašibnović 2 (2:2), Jurković 15 (1:3), Ciani 3 (3:4).
Cedevita Olimpija: Pullen 18 (6:6), Ferrell 10 (3:3), Ejim 10, Hodžić 10, Omić 10, Duščak 4 (1:2), Auguste 15 (1:2), Ščuka 2 (2:2), Mulalić 3.
Prosti meti: Nutrispoint Ilirija 16:22, Cedevita Olimpija 13:15.
Met za 3 točke: Nutrispoint Ilirija 10:32 (Vončina 2, Cerkvenik 2, Pelko 2, Jurković 2, Kraljević, Bačvić), Cedevita Olimpija 7:28 (Pullen 2, Hodžić 2, Ferrell, Duščak, Mulalić).
Osebne napake: Nutrispoint Ilirija 19, Cedevita Olimpija 22.
Pet osebnih: /.

Cedevita Olimpija je zmagovito začela "marčevsko norost", kot so jo v Stožicah poimenovali zavoljo številnih obveznosti v evropskem pokalu, ligi Aba in domačem prvenstvu. Svojo izjemno naporno in zahtevno pot na treh tekmovalnih frontah v tem mesecu so odprli z zmago nad mestno tekmico iz Šiške.

Trener Cedevite Olimpije Jurica Golemac na današnjem obračunu v kultnem Tivoliju ni mogel računati na nekatere nosilce igre, kot so Jaka Blažič, Zoran Dragić in Edo Murić, ki so le dan pred tem nastopili na reprezentančni kvalifikacijski tekmi proti Finski v Kopru za nastop na svetovnem prvenstvu 2023.

V prvi polovici tekme so prevladovali Šiškarji, ki so si po trojki Jureta Pelka v 15. minuti priigrali devet točk prednosti (35:26). V končnici prve polovice so papirnati favoriti dvoboja le zaigrali tako kot znajo in dobro minuto pred odhodom na veliki odmor - po natančnem metu Jacoba Pullena za tri točke - povedli s 43:39.

V drugem polčasu so zmaji pod rezultatskim nadzorom gostitelje. V končnici tretje četrtine so si dvakrat priigrali deset točk naskoka (66:56 in 69:59), v začetku četrte pa je bilo +12 (71:59 in 73:61), to prednost pa so - ob zelo majhnih nihanjih v svoji igri - zadržali do zadnjega zvoka sirene.

Pri Cedeviti Olimpiji je bil na današnji tekmi v Tivoliju najbolj učinkovit Pullen z 18, pri Iliriji pa Robert Jurković s 15 točkami.